Zarządzanie i inżynieria produkcji - Rzeszów studia stacjonarne II stopnia (magisterskie)

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Absolwenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji dysponują pogłębiona i zaawansowaną wiedzą i umiejętnościami zarówno z zakresu produkcji, ekonomii, zarządzania, jak również i informatyki. Projektują i nadzorują systemy zarządzania, systemy produkcyjne, adaptują lub opracowują nowe technologie, wspierają informatycznie linie produkcyjne, a także zarządzają procesami produkcyjnymi. Wykorzystują zdobytą wiedzę, aby samodzielnie i efektywnie rozwiązywać problemy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, w branży usługowej oraz wszędzie tam, gdzie zasoby techniczne i organizacyjne odgrywają kluczową rolę. W sposób samodzielny planują i organizują pracę własną oraz w zespole, komunikują się efektywnie ze zróżnicowanym gronem odbiorców za pomocą specjalistycznej terminologii. Cechą szczególną kwalifikacji jest interdyscyplinarność, łącząca rozumienie procesów wytwórczych z ich zarządzaniem.

Absolwenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji to pożądani na rynku pracy inżynierowie i jednocześnie menedżerowie. Są przygotowani do podjęcia pracy w:

• przedsiębiorstwach związanych z eksploatacją i produkcją maszyn,
  • dowolnych organizacjach posiadających sformalizowany system zarządzania,
  • jednostkach doradczych przemysłu maszynowego,
  • jednostkach projektowych przemysłu maszynowego,
  • stanowiskach menadżerskich w firmach produkcyjnych,
  • stanowiskach ds. zarządzania jakością,
  • stanowiskach ds. zarządzania procesami produkcyjnymi,
  • stanowiskach ds. zarządzania personelem, inwestycjami, kosztami czy finansami.
Absolwenci uzyskują przygotowanie do pracy inżynierskiej związanej z wybraną specjalnością.

Możliwe do wyboru bloki przedmiotów obieralnych (specjalności)
  • Analityka biznesowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem,
  • Ekologia produkcji,
  • Nowoczesne metody zarządzania produkcją,
  • Zintegrowane systemy wytwarzania.
Możliwość uzyskiwania kwalifikacji na wyższym poziomie
Absolwent studiów stopnia drugiego jest przygotowany do pracy w zawodzie oraz kontynuowania nauki na studiach podyplomowych, ewentualnie w szkole doktorskiej.