Lotnictwo i kosmonautyka studia stacjonarne II stopnia (magisterskie)
Profil studiów
praktyczny TooltipJęzyk wykładowy
polski
Wydział
Wydział Budowy Maszyn i LotnictwaZapisy
Limit miejsc
-Opis kierunku
Kompetencje absolwenta
Absolwenci posiadają poszerzoną i pogłębioną wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie analizy, projektowania i konstrukcji urządzeń awionicznych, samolotów i silników lotniczych a także pilotażu. Wykorzystują rozszerzoną i pogłębioną wiedzę z zakresu m.in. mechaniki, projektowania inżynierskiego, termodynamiki, wytrzymałości materiałów, technologii wytwarzania oraz przedmiotów związanych z lotnictwem. Na zaawansowanym poziomie posługują się metodami pozwalającymi na kreatywne identyfikowanie i innowacyjne rozwiązywanie złożonych i nietypowych problemów inżynieryjnych związanych z branżą lotniczą. Absolwenci biegle i efektywnie komunikują się z użyciem specjalistycznej terminologii, także w obcym języku. Samodzielnie planują, organizują i zarządzają pracami zespołu, także o charakterze interdyscyplinarnym. W pogłębionym stopniu zasięgają opinii, analizują, dyskutują, formułują wnioski oraz podejmują szeroką współpracę z ekspertami z różnych specjalności branżowych w celu dobrania najlepszych rozwiązań inżynierskich adekwatnych dla branży lotniczej.
Uprawnienia zawodowe związane z uzyskaniem kwalifikacji. Dla bloku przedmiotów obieralnych pilotaż: licencja pilota samolotowego liniowego ATPL(A) frozen (szkolenie zintegrowane realizowane łącznie na 1-szym i 2-gim stopniu studiów).
Sposób, w jaki ułatwia się uzyskanie uprawnień zawodowych. Treści dotyczące licencji pilota samolotowego liniowego ATPL(A) frozen (szkolenie zintegrowane) są wpisane w program studiów na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej dla bloku przedmiotów obieralnych - pilotaż.
Typowe miejsca/stanowiska pracy
Absolwenci uzyskują przygotowanie do pracy w zakresie:
- awioniki,
- płatowców,
- silników lotniczych.
Absolwenci uzyskują przygotowanie do pracy inżynierskiej związanej z wybraną specjalnością.
Możliwe do wyboru bloki przedmiotów obieralnych (specjalności)
- Awionika,
- Pilotaż,
- Samoloty,
- Silniki lotnicze.
Absolwent studiów stopnia drugiego jest przygotowany do pracy w zawodzie oraz kontynuowania nauki na studiach podyplomowych, ewentualnie w szkole doktorskiej.